Dyskopatia przepuklina leczenie dyskopatii rwa kulszowa leczenie rwy kulszowej. Kręgosłup leczenie ból kręgosłupa ból pleców.

+48 601 739 957
gabinet@terapiamanualna.eu
Warszawa 04-761, ul. Zwoleńska 131a
Mapka dojazdowa

Warto wiedzieć

Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez pacjentów. Przed podjęciem decyzji o sposobie leczenia Twojej dolegliwości zapoznaj się na czym polega Twoja choroba.
 

Dyskopatia - co to jest?
Częste schorzenie krążka międzykręgowego potocznie określane jako "wypadanie dysku" lub rwa kulszowa. Dyskopatia pojawia sie gdy osłabiony pierścień otaczający jądro miażdżyste częściowo popęka i jądro krążka utworzy wypuklinę, która zacznie uciskać na nerw lub oponę twardą .

Bóle głowy to nie zawsze migrena
Częste, nawracające i dokuczliwe bóle głowy nie muszą wcale być migreną. Najczęściej ból głowy spowodowany jest problemem w odcinku szyjnym kręgosłupa. W dość łatwy sposób przy krótkotrwałej rehabilitacji i stosowaniu profilaktyki można pozbyć sie bólów głowy na zawsze.

Co to jest rwa kulszowa ?
Najczęstszą przyczyną rwy kulszowej jest uszkodzenie krążka międzykręgowego. Prowadzi to do powstania wypukliny jądra miażdżystego i ucisku na nerw lub oponę twardą. Objawy: ból kręgosłupa promieniujący do kończyny, drętwienie, mrowienie nóg, osłabienie odruchów, ograniczenia ruchu.

Halluxy - czy można wyleczyć bez operacji?
Objawem jest deformacja dużego palca stopy. Często towarzyszy stan zapalny w okolicy stawu, pieczenie i ból w okolicy zniekształcenia. Rehabilitacja jest długotrwała i wymaga konsekwencji ale może być skuteczna jeśli zniekształcenie nie jest bardzo duże.

Kręgarstwo - dlaczego nie powinniśmy chodzić do kręgarzy!
Kręgarz nie jest profesjonalnym medykiem. Aby leczyć chorych trzeba mieć ogromna wiedzę zarówno z zakresu budowy czlowieka jak i mechanizmów fizjo i patofizjologicznych. Kręgosłup to nasze czucie, chodzenie, samodzielność - nie pozwalajmy dotykać go niepowołanym osobom.

Łokieć tenisisty - co to jest?
Stan zapalny przyczepów mięśni przy nadkłykciu bocznym kości ramiennej. Dotyczy to najczęściej ścięgna lub przyczepu mięśnia prostownika nadgarstka promieniowego krótkiego. Łokieć tenisisty paradoksalnie rzadko dotyczy graczy w tenis.

Naderwanie ścięgna achillesa
Objawy: silny ból nad piętą w momencie urazu, obrzęk i krwiak nad piętą, niemożność stawania na palcach, ograniczenie ruchomości

Naderwanie więzadła krzyżowego
Naderwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest stanem poważnym i nie należy go lekceważyć. Więzadło krzyżowe ma za zadanie połączenie kości piszczelowej z udową oraz utrzymanie stawu kolanowego w stabilnej pozycji. Do naderwania czy nawet zerwania więzadła krzyżowego dochodzi zawsze pod wpływem urazu.

Przepuklina krążka międzykręgowego.
Przepuklina krążka międzykręgowego (pot. wypadanie dysku) tworzy się gdy poprzez pęknięty pierścień włóknisty krążka uwypukli się jądro miażdżyste i zacznie uciskać na nerw lub oponę twardą. Daje to objawy bólu w okolicy chorego dysku, drętwienia i mrowienia kończyn i ograniczenia ruchu. Wiekszość przypadków może wyleczyć dobry terapeuta manualny.

Skolioza - czy da się ją wyleczyć?
Trójpłaszczyznowe skrzywienie kręgosłupa. Rozwija się w procesie wzrostu człowieka. Może miec poważne konsekwencje dla zdrowia i komfortu życia pacjenta. Konieczna długotrwała rehabilitacja.

Skręcenie kostki, stawu skokowego - co robić?
Uraz powstały w wyniku przeciążenia stawu przy nieodpowiednim ułożeniu. Najczęściej do urazu dochodzi poprzez nieprawidłowe stąpnięcie czy upadek. Nie wyleczone skręcenie kostki może prowadzić do nawykowego skręcania stawu skokowego.

Co to jest ''wypadnięty dysk'' ?
Potoczne określenie choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Przeciążony krążek ulega pęknięciu co skutkuje powstaniem przepukliny.

© 2010-2024 Dariusz Galardziak  | Mapa strony
Design: CYBERDANE.COM