Dyskopatia przepuklina leczenie dyskopatii rwa kulszowa leczenie rwy kulszowej. Kręgosłup leczenie ból kręgosłupa ból pleców.

+48 601 739 957
gabinet@terapiamanualna.eu
Warszawa 04-761, ul. Zwoleńska 131a
Mapka dojazdowa

Drętwienie, cierpnięcie palców ręki - jak sobie poradzić doraźnie?

Objawy towarzyszące

  • mrowienie wzdłuż całej kończyny górnej
  • bóle głowy
  • ból i pieczenie w okolicy karku
  • uczucie sztywności mięśni karku
  • zaburzenia czucia w części lub na całej długości kończyny górnej
Zobacz:
www.terapiamanualna.eu/przepuklina-krazka.html

www.terapiamanualna.eu/dyskopatia.html

Zasady postępowania zanim udasz się po pomoc medyczną.

Niżej wymienione zasady postępowania nie wyleczą Cię, ale spowodują, że nie będziesz pogarszał swojego stanu a dokuczliwe objawy się zmniejszą.

1. Unikaj pochylania głowy – każde pochylenie głowy może powodować zwiększenie przepukliny jądra krążka międzykręgowego w odcinku szyjnym kręgosłupa i pogorszenie objawów. Trzeba wyrobić w sobie nowe odruchy i przyzwyczajenia. We wszystkich czynnościach, które do tej pory wykonywałeś z głową w dół: pisanie smsa, czytanie książki czy obcinanie paznokci, trzeba zmienić zasadę: nie głowa w dół tylko telefon do góry, nie książka na kolanach tylko na wysokości oczu. To bardzo ważne, aby zmiany nie pogłębiały się.

2. Nie rób "żółwia" - chodzi o pozycję głowy wysuniętej do przodu. Wysunięcie i pochylenie głowy do przodu to prawdziwa katastrofa dla już istniejącej, na razie malutkiej przepukliny w kręgosłupie szyjnym. Pozycja ta powoduje, że jądro z większą łatwością "wylewa się" i powiększając przepuklinę zwiększa ucisk na nerw lub oponę twardą. Im większa przepuklina tym trudniej ją się leczy i tym bardziej nasilone są objawy. Pozycja "na żółwia" najczęściej towarzyszy nam np. w pracy przy komputerze.

                       Zdj. 1                                                                                                              Zdj. 2

                                     
 

3. Znajdź dobrego terapeutę manualnego.
© 2010-2024 Dariusz Galardziak  | Mapa strony
Design: CYBERDANE.COM