Dyskopatia przepuklina leczenie dyskopatii rwa kulszowa leczenie rwy kulszowej. Kręgosłup leczenie ból kręgosłupa ból pleców.

+48 601 739 957
gabinet@terapiamanualna.eu
Warszawa 04-761, ul. Zwoleńska 131a
Mapka dojazdowa

Bóle głowy

Częste, nawracające i dokuczliwe bóle głowy nie muszą wcale być  migreną. Najczęściej ból głowy spowodowany jest problemem w odcinku szyjnym kręgosłupa.
Złe ustawienie i długotrwałe, statyczne pochylenie głowy oraz wysunięcie jej do przodu (np. przy pracy z komputerem) jest przyczyną rozciągnięcia więzadła i cofnięcia zęba obrotnika (jest to część drugiego kręgu szyjnego).  Powoduje to ucisk na oponę twardą - bezpośrednia przyczyna bólu głowy.

Objawy towarzyszące

 • ból głowy nasilający się przy pochylaniu głowy
 • zawroty głowy
 • nudności
 • mroczki przed oczami
 • Leczenie bólów głowy

  - terapia manualna
  - kinesiotaping
   

  UWAGA!!! Zanim podejmiesz leczenie neurologiczne i zaczniesz przyjmować silnie działające leki przeciwko migrenie, sprawdź u dobrego terapeuty manualnego czy przyczyna Twoich bólów głowy nie tkwi w kręgosłupie szyjnym. Test jest bardzo prosty i szybki.

   

Rehabilitacja w bólach głowy

Zastosowanie technik retrakcyjnych mających na celu zlikwidowanie ucisku zęba obrotnika na oponę twardą. Zabieg trwa kilka minut i efekt jest natychmiastowy. Ponadto pacjent otrzymuje instruktaż jak zapobiegać nawrotom, a w razie pojawienia się bólu dowie się jak sobie z nim samodzielnie poradzić.  

migrena ból głowy uraz leczenie kręgosłupa szyjnego rehabilitacja fizjoterapia terapia manualna

© 2010-2024 Dariusz Galardziak  | Mapa strony
Design: CYBERDANE.COM